JSME ČLENY:

Přejít na: Obsah | Hlavní menu | Patička

Strategické hry

Strategické hry představují oblíbený prostředek zážitkového učení. Rozvíjí se schopnost účastníků zvládat krizové situace, posiluje se strategické myšlení a trénuje vedení týmu v náročných situacích.

Variant strategických her je nepřeberné množství. Pro různé cíle existují různé typy her. Často vznikají strategické hry na objednávku s cílem řešení konkrétní situace. Jejich aranžmá i délka konání je velmi variabilní, většinou trvají dvě a více hodin. Mohou se hrát venku i v místnosti.

Právě během hraní hry padají bariéry i obavy.  Účastníci jednají přirozeně a zároveň vznikají podobné situace jako v práci. Cenná je následná reflexe nebo zpětná vazba, která se zaměřuje na dění během hry. Díky tomu můžeme společně najít řešení, které nikoho neohrožuje.

Příklad náročnější strategické hry Investice:

Úkolem malých skupinek – zastupujících jednotlivé státy - je získat pomocí „investic do státního hospodářství“ co největší (a co možná nejlépe chráněný) národní důchod. Vítězem hry se stává stát s maximálním finančním obnosem ve státní pokladně.Hráči jsou rozděleni do dvojic či trojic. Každý tým si vylosuje jeden stát zaznačený na hracím plánu – nástěnné mapě. Tým si určí svého ministerského předsedu – mluvčího. Losem či vzájemnou dohodou je určeno pořadí, v němž budou státy napříště hlásit své tahy.Součástí programu je zpětná vazba, které po skončení hry.

Program velmi efektivním způsobem mapuje úroveň spolupráce a komunikace v rámci týmu, schopnost strategického myšlení, prověří schopnosti přirozeného leadera ve skupině.

Copyright © 2012 inspira-teambuilding.cz | Mapa stránek
Tvorba webových stránek & cms od NewLogic