JSME ČLENY:

Přejít na: Obsah | Hlavní menu | Patička

Firemní expedice

Máte ve firmě nový tým a potřebujete zajistit, aby všichni táhli za jeden provaz? Jednotliví členové týmu musí navzájem poznat své silné a slabé stránky a začít si důvěřovat, aby byl využit potenciál každého člena. To jsou skupinové procesy, které běžně trvají týdny. Vy ale tolik času nemáte. Potom zvolte nejúčinnější metodu - firemní expedice!

Tyto akce většinou obsahují silný prvek dobrodružství, kdy skupina závisí sama na sobě a pohybuje se v neznámém prostředí. Společný prožitek skutečného dobrodružství neobyčejně urychluje navázání neformálních vztahů, pocitu sounáležitosti a rychle vytváří přirozené vazby v týmu. Projevují se silné i slabé stránky jednotlivých členů a upevňují se jejich týmové role.

Tak, jako kapitán jachty je se svou posádkou na jedné lodi, stejně je na tom i šéf týmu se svými zaměstnanci. Reálné zkušenosti z dobře připravené cesty potom mohou výrazně napomoci spolupráci a komunikaci v týmu.

Nevymýšlíme nezvyklé modelové situace, sama expedice a skupinová dynamika přinášejí situace podobné těm, které nastávají ve firmě při řešení úkolů. Přínosem kurzu je navíc možnost o nastalých problémech hovořit, a tak se naučit více o skutečném fungování celého týmu v náročných situacích.

Instruktoři, kteří tyto expedice vedou, mají psychologické vzdělání a zároveň velké zkušenosti v oblasti leadershipu i v rámci vedení konkrétních sportovních aktivit. Jejich úkolem je nejen bezpečný průběh expedice, ale také vytvoření prostoru pro kvalitní zpětnou vazbu.

 

Firemní expedice se hodí zejména pro:

  • nově budované týmy
  • překonání skrytých i pojmenovaných problémů v týmech, které obměňují personální složení či nastavení
  • posílení vazeb mezi lidmi
  • fungující týmy, které je potřeba nově motivovat

 

Váš tým může být vyslán na expedici do rumunských hor, brázdit na plachetnici vody Jadranu (a přitom se střídat v rolích kuchaře, plavčíka, kormidelníka či lodivoda) nebo pádlovat na mořských kajacích kolem aljašských ledovců. Expedice se stejným cílem může ale také probíhat i v Čechách - například na Šumavě.

Uvedené zájezdy chápejte pouze jako inspiraci, neboť každou akci vždy připravujeme na základě konkrétní poptávky jako originální program.

 

Korsická odyssea

Korsika připomíná obrovskou skálu v moři – nepřístupnou, tajuplnou a překvapivě liduprázdnou. Hledáte-li ideální prostředí pro firemní teambuilding s nádechem dobrodružství a exotiky, pak Korsika je ta správná volba! Pěšky se vydáme po světoznámé trase GR 20, abychom přespali na horské chatě vysoko v horách; vyzkoušíme skalní lezení nebo cestu via ferrata a na závěr prožijeme opojení v podobě nádherného canyoningu. Nezapomeneme ani na odpočinek – kde jinde, než na jedné z nejhezčích pláží Evropy Palombaggia...

 

Expedice na Aljašce

Expedice, která má za cíl „nastartovat" pozitivní vazby a spolupráci nového týmu. Putování aljašskou divočinou, týdenní plavba neobydlenými fjordy na mořských kajacích (lov lososů, táboření na ostrovech mezi ledovci, pozorování zvířat) a pěší túra tundrou za polárním kruhem. Nocovat budeme ve stanech v divočině.

 

Výstup na Kilimanjaro

Týdenní expedice, jejímž hlavním cílem je společný výstup na nejvyšší vrchol Afriky, Mt. Kilimanjaro. Po aklimatizaci v Moshi následuje čtyřdenní cesta s podporou nosičů, kuchařů a místního vůdce na 5895 m vysoký vrchol. Výstup není technicky náročný a zvládne jej bez obtíží průměrně zdatný člověk. Mimořádná a úchvatná je však příroda a samotný rozhled z vrcholu. Nocování během vlastního výstupu bude v připravených stanech, ve městě potom v komfortním hotelu.

 

Rakousko – týmové zdolání vrcholu

Společné putování v Rakouských Alpách s noclehy v horských chatách. Na závěr společně vystoupíme na vrchol vybrané hory. Program je vždy volen tak, aby byl zvládnutelný i pro průměrné a netrénované účastníky. Náročnost tras jednotlivých týmů je variabilní a bude přizpůsobena zdatnosti účastníků.

 

Českomoravská Vysočina – dvoudenní expedice

Dvoudenní putování zakončené náročným speleologickým sestupem do podzemí. Budeme putovat a tábořit na Vysočině. Bude jen na nás, zda budeme schopni i v dešti rozdělat oheň a připravit suchý přístřešek v improvizovaných podmínkách. Jednou z možných překážek může být překonání propasti tím způsobem, že si postavíme lanový most. Podobných náročných úkolů nás ale čeká mnohem více včetně využití techniky jakou je třeba navigace GPS. Zážitkem bude i závěrečné slanění do podzemí a prostup krásnými jeskyněmi s podzemní říčkou. Náročnost je možné upravit podle požadavků.

Copyright © 2012 inspira-teambuilding.cz | Mapa stránek
Tvorba webových stránek & cms od NewLogic